Технологія | Обладнання | Сировина | Рецептури | Постачальники | Робота | Маркетинг | Довідник кондитера

Що шукають найчастіше:

промислові рецептури,

ДСТУтехнологія,

довідник кондитера

Технологія шоколаду

Рейтинг Користувача: / 3
НайгіршеНайкраще 
Технологія кондитерських виробів - Шоколад

Технологія шоколаду - загальні відомості

З технологічної точки зору шоколад - це маса, отримана змішуванням цукру, какао масла, какао тертого та різноманітних смакових, технологічних та інших добавок. Основні стадії виробництва шоколадних виробів:

1. Коншування - процес розтирання вище переліченої суміші інгредієнтів при підвищеній температурі (приблизно 50 ?С).

Внаслідок підвищеної температури та механічних зусиль в шоколадній масі проходять не тільки фізичні (в першу чергу зменшується розмір твердих частинок, тобто покращується так звана "степінь", ніжність шоколадної маси), але і складні хімічні зміни (внаслідок чого смак та аромат шоколаду стає більш ніжним та однорідним).

2. Темперування - це процес дуже обережного охолодження шоколадної маси на кінцевій стадії  виробництва (безпосередньо перед відливкою у форми, глазуруванням напівфабрикатів і т.д.) для отримання "правильної" кристалічної структури (так звана бета-форма кристалів). Тобто, при охолодженні можуть утворюватися і інші форми кристалів, котрі менш стабільні і при охолодженні або тривалому зберіганні можуть спричиняти "дефекти або хвороби шоколаду" (наприклад, до втрати блиску, жирового посивіння, недостатньої твердості).

3. Формування шоколадного виробу - це заливка у форми для цільних шоколадних виробів (з добавками, начинками або без), глазурування корпусів (вафлі, печиво, корпуси цукерок і т.д)

В залежності від типу смакових добавок шоколад буває:

- чорний або натуральний шоколад;

- молочний шоколад;

- білий шоколад;

- шоколад з добавками.

Можливі проблеми при виробництві та реалізації шоколадних виробів:

- посивіння поверхні шоколадних виробів. Найчастіше причиною цього є неправильне темперування шоколадної маси (потрібно покращити процес темперування) або міграція жирів (у випадку шоколадних виробів з добавками, що містять жири, які по своїй природі відрізняються від какао масла). В процесі зберігання такі "сторонні жири" проникають внаслідок дифузії в кристалічну структуру какао масла та руйнують її. Найбільш характерними представниками таких проблемних добавок для шоколаду є горіхи. Проблема вирішується обробкою поверхні оріхів спеціальними бар'єрними жирами, застосуванням добавок добавок що сповільнюють дифузію жирів, зберіганням шоколадних виробів при низьких температурах.

Нормативний документ, що регламентує виробництво шоколаду:

ДСТУ 3924-2000 "Шоколад. Загальні технічні умови"

 

Автор: admin .

Примітка: будь-ласка, залишайте свої відповіді та поради у вигляді коментарів (див. форму внизу).

Останнє оновлення (П'ятниця, 27 травня 2011, 08:18)

 
Home Технология Шоколад Технологія шоколаду

Подібні публікації: